.


Lymfatické masáže

 

PONDĚLÍ - PÁTEK OD 10.00 HOD. DO 19.00 HOD.

Pokud Vám vyhovuje jiný termín, zavolejte nebo napište.Uděláme vše, abychom Vám vyšli vstříc!!

 

 

 Přístrojové lymfatické masáže, jinak řečeno lymfodrenáž, se ve své podstatě a funkci nijak neliší od lymfatických masáží prováděných manuálně. Stejně jako ony se snaží aktivovat lymfatický systém, který odpovídá za odplavování škodlivých látek z těla. Protože je proudění lymfy směrem k mízním uzlinám, kde se filtruje do cévního systému, jednosměrný a nic kromě tlaku svalstva, vaziva a stahy mízovodů ji nepohání, dojde občas k jejímu hromadění na jednotlivých místech. To se projevuje nejčastěji otoky dolních končetin, zduřením mízních uzlin, chronickou únavou a oslabeným imunitním systémem. Velkou měrou se na problémech s lymfatickým systémem podílí moderní způsob života se stále přítomným stresem.

První typ lymfatických masáží je manuální, tento způsob je nejúčinější. Problém je v tom, že tento způsob masáží potřebuje opravdového odborníka s licencí a certifikátem. Neobdorný laik,  který tyto zkušenosti a vzdělání nemá, může způsobit vážné zdravotní komplikace a ještě k tomu mu za to zaplatíte.

Druhý způsob je mechanický, tento způsob je také efektivní. Jen zde  záleží, na použitém lymfatickém přístroji. Nejlepší doporučení je - čím je přístroj mladší tím je lepší. Je to dnes v podstatě počítač s kompresorem. Těžko porovnávat 5let starý počítač s novým. I když vypadají stejně, oba jsou někde jinde.

Starší typy se nastavovaly ručně, měly většinou méně komor a neměly vyhřívání. Moderní typy, kromě vyhřívání mají navíc automatickou regulaci. Přístroj neustále sleduje informace, které dostává z kalhot.

 Tyto informace přístroj vyhodnocuje.Upravuje tlak, přidává nebo ubírá. Aby byl účinek  nejlepší. Dalším rozdílem je již zmiňované vyhřívání kalhot. Stabilní teplota, zvyšuje účinnost a zároveň nesporně přidává na konfortu procedůry.

 Přístrojové lymfatické masáže pracují s tlakem, přesněji řečeno s tlakovými vlnami, jež probíhají od periferií povrchového lymfatického systému k jeho centru. Všechny typy přístrojů vhání do komor speciálních drenážních návleků vzduch a tak se vytváří tlak, který stimuluje tok lymfy a povzbuzuje činnost látkové výměny. Tlakové vlny vždy postupují od chodidel k pasu a následují hned po sobě po dobu asi 45 minut. Velmi důležité je, aby byly lymfodrenážní kalhoty s vyhříváním. Pro terapie jsou jako oblečení vhodné legíny či bavlněné tepláky.

V součastné době se již většinou využívá moderní typ lymfodrenážních kalhot.  Tyto informace přístroj vyhodnocuje a upravuje tlak. Dalším rozdílem je již zmiňované vyhřívání kalhot. Stabilní teplota, zvyšuje účinnost a zároveň nesporně přidává na konfortu aplikace.

 Lymfodrenáž se dá provádět na celém těle, ale především pracuje na problémových partiích chodidel, celých nohou, boků, pasu a bříška. Přístrojové lymfatické masáže velice efektivně zbavují všech otoků, úspěšně bojují s křečovými žílami, odvodňují a zastavují patologické ukládání tuků. Kromě toho jsou velice žádaná z kosmetických hledisek, kdy zastavují předčasné stárnutí kůže a zlepšují stav pokožky, zejména v případě celulitidy. Protože se v trávicím traktu nachází také poměrně hustá síť lymfatických cév, podporují přístrojové lymfatické masáže i zažívání.

Přístrojové lymfatické masáže jsou díky využití tlaku velice příjemné a osvěžující. Jejich frekvence závisí na typu a hloubce postižení partií nefunkčností lymfatického systému. Opakování lymfodrenáží se uvádí v rozmezí od 6 do 20 aplikací, zpočátku častěji po sobě. Viditelné výsledky se často dostavují v krátké době, avšak efekt budou mít jen tehdy, pokud pacient změní svůj životní styl, zejména co se týče fyzické a stresové zátěže. Podstatná je také úprava stravy a zdravý pravidelný pohyb, který tok lymfy významně podporuje.